

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności. |
Indeks: N8053
Przeciwpożarowe są przeznaczone do oddzielenia stref pożarowych zgodnie z obowiązującymi przepisami przeciwpożarowymi. Rolety okienne mają głównie zastosowanie w budynkach o wysokich walorach estetycznych – obiektach użyteczności publicznej, jak i budownictwie wielorodzinnym oraz komercyjnym. Możliwości malowania paneli rolet, jak i ich obudowy, na dowolny kolor z palety RAL pozwala wkomponować produkt w design każdego budynku.
ZASADA DZIAŁANIA (dla wersji z napędem rurowym):
Otwieranie i zamykanie rolety odbywa się za pomocą silnika głównego 24V prądu stałego. W przypadku zagrożenia pożarowego centrala uruchamia silnik pożarowy 24V prądu stałego i brama zamyka przejście między strefami pożarowymi. W przypadku braku zasilania nie ma możliwości ręcznego otwarcia bramy.
ZASADA DZIAŁANIA (dla wersji z topikiem):
W przypadku zagrożenia pożarowego następuje zwolnienie zamka topikowego (podgrzanie topika do temp. 74 stopni Celsjusza). Rozwiązanie to nie wymaga dodatkowego zasilania. Brama opuszcza się pod własnym ciężarem po zwolnieniu zamka topikowego. W celu kontroli prędkości opadania bezwładnego zastosowano regulator prędkości opadania. Do podnoszenia bramy służy korba ręczna.
płaszcz rolety składa się z paneli ognioochronnych;
każdy panel zbudowany jest z odpowiednio ukształtowanego profilu PCV, którego wypełnienie stanowią dwie listwy drewniane otoczone szczelnie przeciwpożarowym materiałem izolacyjnym;
panele kurtyny standardowo wykonane są w kolorze zbliżonym do RAL 7035;
panele nawinięte są na wał i zamocowane między prowadnicami, który standardowo osłonięty jest obudową;
deklarowana liczba cykli pracy bramy – 10 000 (C2).
Specyficzne kody
Na razie nie dodano żadnej recenzji.