Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

Kurtyny, bramy, rolety przeciwpożarowe

Kurtyny przeciwpożarowe stosuje się jako zamknięcia stref pożarowych. Przegrody przeciwogniowe i przeciw dymowe znajdują swoje zastosowanie tam, gdzie obowiązują zwiększone wymogi względem ochrony przeciwpożarowej, jak np. otwory w ścianach ogniowych, w pomieszczeniach, ale także w ścianach zewnętrznych. W sytuacji, w której dojdzie do sytuacji zagrożenia i wywołany zostanie alarm lub aktywowane czujki dymowe, rolety przeciwpożarowe mają zapewnić wyższy poziom ochrony.

Bramy i kurtyny przeciwpożarowe pozostają w pozycji otwartej dzięki połączeniu centralki przeciwpożarowej za pomocą specjalnych trzymaczy. Sygnał przekazany poprzez alarm bądź czujniki dymu uruchamia mechanizm zamykania. Zamknięcie odbywa się grawitacyjnie. Po nadaniu sygnału trzymacze zostają zwolnione, a kurtyna opada na dół. W ten sposób bardzo szybko zostają odcięte pomieszczenia, w których pojawił się ogień. Otwieranie kurtyny odbywa się – w zależności od wprowadzonego napędu – ręcznie bądź automatycznie.

Kurtyny, bramy, rolety przeciwpożarowe

Kurtyny, bramy, rolety przeciwpożarowe

Jest 25 produktów.

Pokazano 1-24 z 25 pozycji

Aktywne filtry