Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 4 182,00 zł - 11 079,00 zł

Klapy dymowe

Klapa dymowa do systemu oddymiania

Klapa dymowa oddymiająca co to takiego?

Klapy dymowe są niezbędnym elementem każdego systemu oddymiania. Zapewniają bezpieczeństwo w budynkach użyteczności publicznych, halach produkcyjnych, magazynowych lub w budynkach wielorodzinnych.  Odpowiadają za odprowadzanie dymu z budynku, co pozwala na bezpieczne ewakuowanie ludzi w przypadku pożaru. W skład systemu oddymiania oprócz klap dymowych wchodzą centrale oddymiania, czujki dymu i ciepła, przycisk oddymiania oraz drzwi napowietrzające. Klapa służy do przewietrzania klatki schodowej poprzez otwarcie klapy przez siłownik elektryczny.  Wśród nich wyróżnia się klapę jednoskrzydłową oraz dwuskrzydłową, zależnie od wymaganej powierzchni czynnej oddymiania.Jak jest zbudowana klapa dymowa? 

Klapa dymowa składa się z takich elementów jak: podstawa klapy, ramki spinającej, kopułka z poliwęglanu, owiewek oraz napędu elektrycznego w postaci siłownika elektrycznego 24V. Klapy dymowe są montowane na dachu budynku, otwierają się po uruchomieniu systemu. Klapa dymna może doświetlić pomieszczenie, w której się znajduje. Jest to funkcja dodatkowa. Okno oddymiające możemy zamontować na przykład na fasadzie budynku.  

Klapy dymowe służą do odprowadzenia dymu w całym budynku, poprzez skuteczne izolowanie jego źródła. Klapa oddymiająca z kolei przyśpiesza ewakuację ludzi, ponieważ usuwa dym z klatki schodowej, umożliwiając tym samym bezpieczne i szybkie opuszczenie budynku. Warto pamiętać, że klapy dymowe są elementem ochrony przeciwpożarowej, dlatego montaż klap powinien być przeprowadzona przez doświadczonych specjalistów. Ważne jest także regularne przeprowadzanie przeglądów i konserwacji, by zapewnić skuteczność działania klapy dymowej w razie potrzeby.

Klapy dymowe

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry