Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

Unikalne cechy systemu sygnalizacji pożarowej ZETTLER

Unikalne cechy systemu sygnalizacji pożarowej ZETTLER

Zadania systemu sygnalizacji pożarowej

Systemy sygnalizacji pożarowej są kluczowym elementem bezpieczeństwa wielu budynków. Oprócz poinformowania użytkowników obiektu o występującym zagrożeniu pożarowym, umożliwiają bezpieczną ewakuację, wykrywając zagrożenie na bardzo wczesnym etapie. Dzięki temu umożliwiają szybką reakcję i skuteczne działania zapobiegawcze, mogą uratować życie oraz wyeliminować lub zminimalizować straty materialne w przypadku pożaru.

Dlaczego warto wybrać SSP ZETTER?

Firma ZETTLER została założona w Monachium w roku 1877, ich produkty są wytwarzane na podstawie ponad 100 lat doświadczenia i najlepszych innowacji w dziedzinie wykrywania pożarów, w europejskiej fabryce należącej do JCI. Wyroby firmy ZETTLER są certyfikowane przez światowe i lokalne instytucje np. CNBOP, VdS.

System sygnalizacji pożarowej ZETTLER wyróżnia:

  • łatwość obsługi i nowoczesny interface
  • logowanie kartą
  • kompatybilność wsteczna
  • niezawodny algorytm który zapobiega fałszywym alarmom
  • szeroki wybór central i elastyczność projektowania pętli

Łatwość obsługi i nowoczesny interface

System sygnalizacji pożarowej ZETTLER wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami, które zwiększają efektywność reakcji w sytuacjach awaryjnych. Centralnym elementem jest ekran dotykowy, mapy obiektu wyświetlane na ekranie centrali zapewniają łatwy dostęp do kluczowych informacji, takich jak podkłady pięter, lokalizacje oraz stany czujek i innych elementów. Dzięki możliwości dostosowywania szczegółów, prezentowane dane są zawsze aktualne i zgodne z oczekiwaniami. który umożliwia szybką lokalizację alarmu pożarowego, co przekłada się na oszczędność czasu i natychmiastową reakcję na zagrożenie.

Dodatkowo panel wyniesiony, przypominający w użytkowaniu tablet, zapewnia wygodę i prostotę obsługi. System oferuje także przejrzystość komunikatów poprzez podział na kategorie, co umożliwia szybkie rozpoznanie rodzaju zagrożenia, czy to pożaru, uszkodzenia, odłączenia czy testu.

Przycisk Info zapewnia spersonalizowaną pomoc i wyświetla instrukcje dla operatora bezpośrednio na ekranie, co gwarantuje szybkie i niezawodne wsparcie, zwłaszcza dla użytkowników, którzy rzadko korzystają z systemu. Dzięki temu dostosowanemu wsparciu, informacje są dostępne natychmiastowo, co eliminuje błędne interpretacje i potencjalne nieuzasadnione koszty.

Dzięki elastyczności ekranu głównego, centrala ZETTLER może być łatwo dostosowana do potrzeb różnych użytkowników korporacyjnych. Oferując elegancki i nowoczesny wygląd oraz różne opcje montażowe, w tym płytki montażu naściennego, system umożliwia zastosowanie zarówno w recepcjach, jak i innych środowiskach, gdzie ważne są wysokie standardy estetyczne.

Logowanie kartą

Użytkownicy systemu sygnalizacji pożarowej ZETTLER mają szeroki zakres opcji dostępu, które obejmują tradycyjne metody, takie jak klucze lub hasła, oraz nowoczesne rozwiązania oparte na technologii RFID. Dzięki tej technologii, operatorzy nie muszą już pamiętać haseł dostępu, co znacznie ułatwia korzystanie z systemu. Prosty i szybki proces odblokowania alarmu za pomocą RFID dla wszystkich użytkowników, przekłada się na wygodę i efektywność w codziennym użytkowaniu.

Dodatkowo, system zapewnia kontrolę i zapisuje tożsamości oraz poziomy dostępu, co jest istotne zwłaszcza w środowiskach o wysokim poziomie zagrożenia. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie i identyfikacja osób, które wprowadziły zmiany w systemie, co przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Dzięki nowoczesnym technologiom dostępu, system sygnalizacji pożarowej ZETTLER zapewnia maksymalną wygodę dla użytkowników.

Kompatybilność wsteczna

Centrale PROFILE są sterowane nowoczesnym, szybkim procesorem, który może być łatwo wdrożony w istniejących centralach MZX, co znacząco ułatwia integrację z już istniejącymi sieciami. To oznacza wysoki poziom kompatybilności wstecznej pomiędzy użytkownikami tradycyjnych systemów a nowymi centralami PROFILE, wyposażonymi w zaawansowane interaktywne, kolorowe wyświetlacze dotykowe. Dzięki temu użytkownicy istniejących technologii MZX mają możliwość rozbudowy i rozszerzenia swoich usług serwisowych na najnowszy system, co przekłada się na większą elastyczność i dostęp do nowoczesnych funkcji.

Ta zdolność do integracji zapewnia płynne przejście pomiędzy starszymi a nowszymi rozwiązaniami, umożliwiając użytkownikom korzystanie z najnowszych technologii bez potrzeby całkowitej wymiany infrastruktury.

Algorytm który zapobiega fałszywym alarmom - FAST LOGIC

Dzięki technologii FastLogic system sygnalizacji pożarowej ZETTLER zapewnia najwyższą skuteczność wykrywania zagrożeń. Czujniki w pomieszczeniach przekazują informacje o poziomach ciepła i dymu do centrali, która działa na podstawie zaawansowanych algorytmów FastLogic. Ten inteligentny system umożliwia interpretację sygnałów z czujek, co pozwala na szybką ocenę, czy poziomy pomiarów sugerują rzeczywiste zagrożenie pożarowe.

Algorytm FastLogic został opracowany we współpracy z Uniwersytetem w Duisburgu, korzystając z bazy danych zawierającej ponad 100 000 rejestrów sytuacji pożarowych i fałszywych alarmów zgromadzonych przez ponad 80 lat. Specjalistyczny algorytm wykorzystuje te dane do określenia prawdopodobieństwa wystąpienia rzeczywistego pożaru, bazując na tysiącach sytuacji zagrożenia pożarowego.

Głównym celem algorytmu FastLogic jest szybsze wykrywanie rzeczywistego pożaru oraz minimalizacja generowania fałszywych alarmów. Dzięki temu narzędziu, system wspomaga wczesne wykrywanie pożaru, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa i minimalizację ryzyka dla użytkowników.

Szeroki wybór central i elastyczność projektowania pętli

System sygnalizacji pożarowej ZETTLER wyróżnia się szerokim wyborem central oraz elastycznością w projektowaniu pętli, co pozwala na dostosowanie systemu do różnorodnych potrzeb i wymagań użytkowników. Na przykład, modele takie jak PRO215 oferują możliwość obsługi 1 pętli HP lub 2 pętli SP, zapewniając elastyczność w konfiguracji. Natomiast centrali PRO815/885, PRO16 i PRO32 umożliwiają obsługę od 4 do nawet 32 pętli SP, co daje użytkownikom szeroki zakres możliwości rozbudowy systemu.

Dodatkowo, istnieje opcja wersji black box oraz dodatkowych obudów, co pozwala na dostosowanie systemu do specyficznych warunków środowiskowych.

Każda pętla dużej mocy HP oferuje zasób 250 adresów, prądu 1A oraz długość do 2km, co gwarantuje możliwość obsługi większych i bardziej wymagających instalacji. Co istotne, każda pętla HP może być dowolnie podzielona na 2 pętle SP mniejszej mocy, co zapewnia dodatkową elastyczność i optymalne wykorzystanie zasobów systemu.

Dzięki temu, system sygnalizacji pożarowej ZETTLER dostarcza nie tylko wysoką jakość i niezawodność, ale również elastyczność i skalowalność, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla różnorodnych zastosowań i potrzeb użytkowników.

Podsumowanie

Rygorystyczne kontrole zapewniają najwyższy poziom jakości produktów ZETTLER. Decydując się na wybór innowacyjnego systemu sygnalizacji pożarowej ZETTLER zyskujemy możliwość integracji z innymi systemami, kompatybilność wsteczną, programowanie elementów pętlowych niezależnie od centrali. Jest to świetny wybór dla miłośników nowoczesnych rozwiązań, ceniących równocześnie łatwość obsługi oraz przyjazny interface.

Komentarze

Leave a Reply